Ürünler

Şartlar & Koşullar

Arıza / İade işlemleri

Arızalı ürün için yapılacaklar

Size gönderilen ve içerisinde garanti belgesinde yada kullanma kılavuzunda destek alabileceğiniz ürünlerin servislerin irtibat numaraları ve adresleri Bulunmaktadır. Söz konusu ürününüzü bu ilgili yerlere gönderiniz. Bu şekilde işlemleriniz daha kısa zamanda halledilmektedir.

Bu bilgilere ulaşamadığınız takdirde, “Müşteri Hizmetleri” nde bulunan iletişim kollarından birini kullanarak ilgili departmana ulaşıp, arıza talebinizi, açıklayıcı bir şekilde anlatınız.

Söz konusu ürünü, faturanızın bir adet fotokopisi ile "

ZAZA AV SİLAHLARI  Mercan Uzunçarşı Cad. No:51-53 Fatih - Eminönü - İstanbul " adresimize kargo ile gönderiniz.

 

15 gün içerisinde oluşan arızalar için ürün gönderiminde kargo bedeli zaza av silahlarına. Diğer durumlarda kargo masrafını alıcı ödemektedir.


Söz konusu ürününüz bize ulaştıktan sonra işlem kaydınız tutulur ve ilgili teknik servise gönderilir. Serviste ürün tamir edilerek ya da değişim yapılarak alıcı adresinize teslim gönderilir.

 Bu süreçlere yapılan tüm işlemler için size bilgilendirme mailleri gelir.İşlemler 2 ila 4 hafta içinde sonuçlanmaktadır.

İade ürün için yapılacaklar

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler 7 gün içerisinde yapılır. Ürün ayıplı mal ise kargo ücreti Zaza Av Silahları  tarafından ödenir. Diğer durumlarda masraf size ait olur.

Teslim aldığınız ürünü mutlaka kargo yetkilisi önünde inceleyip teslimat anına kadar herhangi bir hasar görmediğinden emin olarak teslim alınız, ürün kargo esnasında hasar görmüş ise tutanak ile kargo yetkilisine geri teslim ediniz.

İade etmek istediğiniz ürünü de kargoda hasar görebilecek bir şekilde gönderimde veya kutu içerisine koymadığınız takdirde, üzerine kargo şirketi etiketini, faturasını ve koli bandını yapıştırmaktadır. Orijinal ambalaj veya kutu üzerinde bu tarz şeyler olan ürünler tedarikçimizce iade alınmamaktadır ve iade talebiniz onaylanamadan, adresinize teslim gönderilmektedir.


İade için , ürünün tüm ekipmanları, aksesuarları, orijinal kutusu ve faturanın tüm nüshalari ile beraber, ayrıca bir kutu içerisine koyarak iadenizi yapma sebebinizi açıklayan bir not ile " Zaza Av Silahları  Mercan Uzunçarşı Cad. No:51-53 Fatih - Eminönü - İstanbul " adresimize kargo ile gönderiniz.

Talebiniz bize ulaştıktan sonra geri ödemeniz iade onayından sonra 4(dört) gün içinde yapılır ve hesabınıza 4(dört) iş günü sonrasında geçer.( ödemenin geri iadesi için ücretin banka hesabından Zaza Av Silahları hesabına geçmesinden sonra yapılacaktır )

Yapılan tüm işlemler dahilinde sizi e-mail ile bilgilendirmekteyiz.

Tedarikçiler iadeyi kabul etmediği takdirde, işlemler yapılamamaktadır ve ürün tarafınıza geri gönderilmektedir. İşlemler 1 ila 2 hafta içinde sonuçlanmaktadır.

Sanal mağazanız astrasilah.com  ‘da satışa sunulan ürünlerin kategorilerine göre iade kriterleri farklılık gösterebilmektedir.

İade alınamaz ürünler:

Kursıkı ses tabancalarında emniyet'e beyan verildiğinde iade alınmamaktadır.
Av malzemelerinin garanti şartlarına girecek arızaları dışında ki kullanımı durumunda.
Tekstil ürünlerinde ürünün  kullanılmış olması , ambalajının ve etiketlerin zarar görmesi durumunda 
Sağlık açısından vücuda temas eden ürünler (şapka,bere,kulak içi veya üstü kulaklıklı ürünler v.s.) 

Elektronik ürünlerde ürünün kullanılması , koruyucu bandın çıkartılması 
Bataryalı ürünlerin bataryalarının kullanılması veya şarj edilmesi ile pilli ürünlerin pil ile elektronik kart arasındaki enerji bandının çıkartılması 
Doğa sporları ve kişisel kullanım ürünlerinin ambalajı açılması durumunda 
Kaynaklı sert pvc ve vakumlu orijinal ambalajlı ürünlerin ambalajı açılması durumunda 

 

 

astrasilah.com ‘dan ürün satın alınması halinde; ürün satışı ve tesliminde;

-4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda Değişiklik 4822 sayılı Yasada düzenlenen mesafeli satışlara ilişkin hükümler ile

-Mesafeli Satışlara İlişkin Uygulanma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelikteki düzenlemeler uygulanacaktır.